Mert’in 1,5 Ayda 18 Kilo Zayıflama Başarısı


İzlemiş olduğunuz zayıflama başarı hikayesi HK Performans Zayıflama Kampı üyelerimiz olan Mert'e aittir. Mert'e zayıflama kampı süreci boyunca göstermiş olduğu BAŞARI, AZİM ve TAM TESLİMİYET için teşekkür ederiz. Zayıflama kampımıza 96 kilo ile giriş yapan Mert, 1,5 ayda 18 kilo vererek ideal kilosu olan 78 kiloya düşmüş ve adını BAŞARANLAR listemize yazdırmayı başarmıştır. Mert’in vücudundaki kas kütlesi 65 olurken, vücut yağ oranı ise %11’e kadar düşmüştür. Unutmamanız gereken bir şey var! Kararlılık, azim, çaba, kişinin kendi heyecanıyla doğru orantılı. Siz de ideal kilonuzda özgürce yaşamak ve hayalini kurduğunuz fit bedene kavuşmak istiyorsanız, zayıflama kampı başarı hikayelerini okuyabilir ve zayıflama kampımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromuz ve eğitmenlerimizle birlikte, hem eğleneceksiniz hem de zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadan zayıflayacaksınız. HK Performans her gün renkli ve farklı yaşanır… Zayıflama Kampımızın kapısından içeri girdiğiniz an bu farkı siz de hissederek, kendinizi yeniden keşfedecek ve virüslü düşüncelerden arınacaksınız. HK Performans sizi geliştirir, değiştirir ve zayıflatır!

Halil Kargulu: Evet arkadaşlar, bugün Mert’i ailesiyle birlikte İzmir’e göndereceğiz. Doğru değil mi İzmir’de eviniz?

Mert’in Babası: Evet,

Halil Kargulu: Baba pilot, geziyor tabi tüm dünyayı, annesiyle tanışıyoruz… Mert’i de bugün İzmir’e gönderiyoruz.

Mert 96,2 ile geldin. Şu an 78 kilosun. Yaklaşık 1,5 ay 18 kilo net verdin. Yağ yüzden kilo olarak 9,4’e indi. Kas kütlen 65 kilo vücudunda, çok çok iyi. Vücut yağ oranın %11’e kadar indirdik. Yani verdiğin her 1 gramı yağdan olmak üzere vücut kitle şekillendi. 18 kilo fazlan vardı. Bunun tamamını 1,5 aydan vererek, buradan İzmir’e seni gönderiyoruz. Ne düşünüyorsun? HK Performans hakkında söylemek istediklerin nedir? Bunu kısaca senden dinlemek istiyoruz.

Mert: İlk geldiğim gün 18 kilonun 18’ini de verebileceğime inanmıyordum. Kaç veririm diyordum (?) Maksimum 10 falan veririm diyordum. Çünkü hiç böyle bir kampta bulunmamıştım. Bir benzerinde de bulunmamıştım. İlk seçimimi doğru yapmıştım.

Halil Kargulu: Kim buldu burayı? Ailen mi sen mi?

Mert: Ailem buldu.

Halil Kargulu: Heyecan yine aileden gelmiş. O zaman ailene teşekkür etmen lazım.

Mert: Ediyorum Hocam…

Halil Kargulu: Bizler de teşekkür ediyoruz. Senin için, en azından geleceğin için hem heyecanlanarak hem de çaba harcayarak seni buraya getirdiklerinden dolayı. Babana sorman istiyorum; siz mi buldunuz burayı?

Mert’in Babası: Eşimin sayesinde (: Daha doğrusu böyle bir arayış içerisindeydik. Burayı ilk gördüğümüz an bir aile ortamı olduğunu hissettik. Takip ettik sizin yayınlarınızdan da. Yanılmadık. Çok teşekkür ederiz, tüm HK Ailesine…

Halil Kargulu: 1,5 aydır ilk kez görüyorsunuz.

Mert’in Babası: Evet…

Halil Kargulu: Ne hissettiniz ilk gördüğünüz an? İlk 10 saniye…

Mert’in Babası: Çok büyük bir değişim olmuş kendisinde. Özellikle azminden dolayı kutluyorum kendisini.  Çünkü burada kilo vermek tamam ama bu kiloda inançlı bir şekilde, nefsine hakim olarak azimli bir şekilde bu süreci tamamlaması büyük bir başarıdır benim için. Gurur duydum öncelikle…

Halil Kargulu: Daha çok genç bir kardeşimiz. 17 yaşında, daha çok güzel günler yaşayacak inşallah. Şu an erken yaşta, en azından çarka çok derinlemesine girmeden, kendi doğal sürecini yaşaması ve kendi vücudunu gerçek anlamda tanıması hepimiz için bir şans olacak. Öyle mi Mert? Neredeyse baklava yapma kıvamına geldin.

Mert: Buradan çıkışta da hedefimiz bu (:

Halil Kargulu:Üstelik 1 gram sarkmadan, 1 cm sarkmadan bu kiloları verdin. Bu pantolonu mesela en son ne zaman giymiştin?

Mert: İlk geldiğim zaman giymiştim, içini dolduruyordum (((: Şu an sanırım kemerle zor tutuyorum (:

Mert’in Annesi: Görmek lazım (((:

Halil Kargulu: Anneye sormak istiyoruz. Siz de ilk kez görüyorsunuz bu süreç içerisinde. 1,5 ay sonra Mert’i nasıl buldunuz?

Mert’in Annesi: Gerçekten, inanılmaz, büyük bir değişim var. Yani ben tanıyamadım. Sanki başkasına bakıyormuşum gibi, farklı geldi. Ama biz buraya zaten araştırmalarımız sonucu kararlı bir şekilde geldik. Sonuç müthiş başarılı. Size ve ekibinize teşekkür ediyoruz. Sizin büyük katkınız zaten. Bundan sonrası için de sanıyorum Mert’in bize büyük yardımları olacak. Çünkü doğru şeyleri öğrendi.

Halil Kargulu: Biz tabi rehberlik yapmaya çalışıyoruz. Doğru yolda kalmasını sağlamaya çalışıyoruz. Yoksa kararlılık, azim, çaba, kişinin kendi heyecanıyla doğru orantılı. Onun için biz bu heyecanı Mert’te çok fazlasıyla gördük. Parkurlarda en önde olma heyecanı bizim için yeterliydi. Bu sonuçlar da kolay olmuyor tabi ki. Bu alın terini karşılıyor. Biz de kendisine öncelikle teşekkür ediyoruz, bizi mahcup etmediği için diyorum.

Mert ve Annesi: Biz teşekkür ediyoruz.

Halil Kargulu: Arkadaşlar Mert’i alkışlıyor muyuz?
Çok güzel bir sonuçla gönderiyoruz. Tam ideal kilosunda dediğimiz sonuçla gönderiyoruz. Onun için biz çok memnunuz. İnşallah bundan sonra da ara ara tekrardan yaz tatillerinde, tatil havasında yine kısa dönem için bekleyeceğiz.

Mert’in Babası: Biz de geliriz artık, eşimle beraber ((: Bizim de ihtiyacımız var (:

Mert’in Annesi: Özenerek bakıyoruz fotoğraflara. Biz de düşünüyoruz belki seneye…

Halil Kargulu: Seneye büyük bir kampımız olacak inşallah. Büyük kampta ailelerle birlikte de bir program yapabiliriz. Burada çok kısıtlı yerimiz var. Fazla seçenek sunamıyoruz ama seneye inşallah hep beraber bir süreç yaparız. Tabii biz doğa sporları yapıyoruz. Gitmediğimiz parkur kalmadı Kocaeli’nde. Bugün de çok güzel bir parkuru son gün olmasına rağmen sabah programına katıldı.
Uzun tarlada bir 10 km parkuru tamamladık. Uzun tarlanın, uzun parkuru var (: bir de kısa parkuru var ama biz yine uzun parkuru seçerek tamamladık. Çok iyi bir sonuçla… Biz memnunduk, umarım siz de HK Performans’tan memnunsuzdur.

Mert’in Babası ve Annesi: Evet, çok teşekkür ederiz her şey için.

Mert’in Babası: Beklentilerimizin çok üstünde bir performansla ayrılıyor Mert.

Halil Kargulu: Peki, ailelere özellikle zayıflamak isteyen veya çocukları kilolu olan ailelere sizler ne tavsiye edersiniz?

Mert’in Babası: Yani sizin gibi bir aileden destek almaları önemli. Çünkü bir ne kadar yaparsak profesyonel değiliz bu konularda. Yani yaptığımız, internetten, televizyondan duyduklarımızı uygulamaya çalışıyoruz veya okuduklarımızı. Hiçbir zaman profesyonel olmadı, amatörce yapıyoruz bu işleri. Sizin de dediğinizi gibi yaptığımız spor bile kilo aldırdı bize. Yani negatif etkisi… Sizin sayenizde profesyonel ellere bırakmak…

Halil Kargulu: Normal de siz eğer bu kadar aktif süreci evde yaşasaydınız +5 kilo görebilirdiniz. Şu an 18 diyorum ama 22-23 görünümlü 24 görünümlü 18. O 5-6 kilo yukarı çıkmış olabilir. Biz bir şekilde diğer çalışmaları da karşılıyoruz. Normalde verdiği kiloyu çok daha fazla söyleyebilir ama 1,5 ayda 18 kilo büyük başarı… 18 kilo fazlası olan için mükemmel bir sonuç. Hani bundan daha iyisi olmaz diye düşünüyorum.

Mert’in Babası: Sayenizde, çok teşekkür ederiz.

Halil Kargulu: En iyisini hep birlikte başardığımızı düşünüyorum. Onun için ben gerçekten ayrıca kendi adıma teşekkür etmek istiyorum ki buranın hakkını verdi. Bu çok önemli. Yani 24 saat amaca yönelik yaşıyoruz ki buranın hakkını vermek çok önemli. Çünkü bu süreç bir daha olmayacak, bu kadar süre olmayacak belki. Buradaki zayıflamaya çalışan arkadaşlara hep bunu söylüyoruz. Burayı, zamanın değerini bilerek hareket etmek gerekiyor. Çünkü bu zaman bir daha geri gelmeyebilir ve 24 saatimiz var. Her gün 24 saati verimli geçirdik mi geçirmedik mi bunun sorgusunu yaparak güne başlamamız ve kapatmamız gerekiyor.

Mert burayı hakkıyla geçirdin mi? Sen ne düşünüyorsun?

Mert: Tamamıyla geçirdiğimi düşünüyorum ((:

Halil Kargulu: “Öldüm, bittim, yorumdum” dediğin ya da “açım” dediğin kendince kötü bir anın var mı?

Mert: “Açım” hiçbir zaman demedim ama yorulduğumu hissettim bazen. Ama pes etmek yok sonuna kadar.

Halil Kargulu: Tabi alın teri gerekiyor. Aktif bir süreç yaşıyoruz. Yorulduğun zaman ne yapacaksın? Spor yapacaksın. Dinlenmek için spor yapanlardan olacağız.
Söylemek istedikleriniz var mı?

Mert’in Annesi: Aileler çocuklarını göndersinler ve sonucu görsünler. Gerçekten bu değişimi onlarda yaşasınlar diyoruz.

Halil Kargulu: “HK ANLATILMAZ YAŞANIR” diyoruz. Şöyle bir HK işareti yapalım ((: Şöyle bir ayağa kalkalım.

Mert çok fazla kemeri sıkmışsın sen (:

Mert’in Annesi ve Babası: ((:

Halil Kargulu: Ben öncelikle babaya HK’yı hem bularak hem tercih ederek Mert’i getirdiği için, Mert’e gerçekten çaba harcadığı için alın teri için teşekkür ediyorum. Anneye yanında olup, destek olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Mert’in Annesi: Biz teşekkür ediyoruz, herkese.

Halil Kargulu: Sizi en azından gülen yüzünüzle İzmir’e uğurlamak bizi  çok mutlu etti.

Mert’in Babası: Çok teşekkür ediyoruz.

Halil Kargulu: Umarım sizler de bizim yaşadığımız heyecanı yaşayın.

Mert’in Babası: Zaten sizlerle birlikte yatıp kalktı eşim özellikle… Sürekli takip ederek “aa yine yürüyüşteler” diyerek (((:

Mert’in Annesi: Fotoğraflarınızda büyük bir heyecan yaşıyoruz. Herkesteki büyük değişimi görerek…

Halil Kargulu: Tabi, burada uzun dönem kalan arkadaşlar var. Şahin kaç kilo verdin?

Şahin: Bu hafta nasipse 52 kilo olacak (:

Halil Kargulu: Ali var yanında. Ali sen kaç kilo verdin?

Ali: 40

Halil Kargulu: Bu hafta 3 verirsin. Ali Fransa’dan geldi, Türkçesi yok bu arkadaşımızın. Bir Fransız daha var burada, Sibel.

Sibel: Efendim hocam…

Halil Kargulu:Sen de 22-23 mü kaç oldu?

Sibel: 23 falan olmuştur artık.

Halil Kargulu: Elif arkadaşımız da artık yeni diyebileceğimiz bir arkadaşımız. Sen kaç oldun?

Elif: 11 verdim.

Halil Kargulu: Harikasın. Hande?

Hande: 14

Halil Kargulu: 14 Harika… Diğer arkadaşlar yeni geldiği için onlara sormuyorum. Reha sen kaç verdin.

Reha: 18,9

Halil Kargulu: Arkadaşlar kısaca bu hafta 21 kişi ortalama da 341 kiloyuz. Toplam 341 kiloydu, haftalık 70 kilo değişimimiz vardı. Yani bunlar tabi ki inanılmaz sonuçlar.

Mert’in Babası: Söylerken kolay gibi geliyor ama baya büyük rakamlar. Yani 5 kilo bile baya büyük rakam.

Halil Kargulu: 341 kilo… Arkadaşlar her birinizi ben alkışlıyorum, siz de kendinizi alkışlayın lütfen.

Teşekkür ediyoruz.Tüm Zayıflayanlar


| | | | |

E-BÜLTEN LİSTEMİZE KATILIN       Zayıflama Kampımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

© 2020 HK Doğa Sporları A.Ş. All Rights Reserved.
tr_TRTurkish
Powered by TranslatePress »